Ukrayna ile Türkiye askerî personele yönelik rehabilitasyon konusunda iş birliği yapacak

Ukrayna Savunma Bakanlığından 7 Haziran 2024 tarihinde yapılan açıklamada, Ukrayna Savunma Bakan Yardımcısı Nataliya Kalmıkova’nın Türkiye’nin Kıyiv Büyükelçisi Mustafa Levent Bilgen ile bir araya geldiği aktarıldı. Görüşmede tarafların askerî personelin rehabilitasyonu alanında iş birliği yapma konusunda mutabakata vardığı kaydedildi.

Konu ile ilgili açıklama yapan Bakan Yardımcısı Kalmıkova, “Türkiye Cumhuriyeti tarafından Ukrayna’ya sağlanan yardımlar için minnettarız. Şimdi bu yardımların listesi rehabilitasyon alanındaki iş birliğini de kapsayacak şekilde genişletildi. Bu nedenle, desteğiniz ve iş birliğiniz için teşekkür ederiz.” şeklinde konuştu.

ASKERLERİN REHABİLİTASYONU İÇİN PİLOT PROJE BAŞLATILDI

Geçtiğimiz günlerde Ukrayna Savunma Bakanlığına bağlı askerî personelin rehabilitasyonuna yönelik bir pilot proje yürürlüğe koyuldu. Proje, sivil ve askeri sağlık kuruluşları, sosyal hizmetler ve yerel yönetim kurumlarının katılımıyla etkin bir rehabilitasyon alanı oluşturmak amacıyla başlatıldı. Pilot projeyle ayrıca rehabilitasyon alanında liderlik yapacak “mükemmeliyet merkezlerinin” oluşturulmasını öngörülüyor.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x